Legfontosabb jellemzők
A kialakítás és az anyag okos kombinációja az építőanyagba történő biztonságos beépítés érdekében.
Két rögzítési mélységgel rendelkező terpesztőrész a rugalmas alkalmazhatósághoz.
Nem teherhordó szerkezetek engedélyezett többpontos rögzítése betonba és falazatba.
A kényelmes beépítés érdekében az oldalsó bordák megakadályozzák a furatba történő esetleges elforgást.
Előszerelt hatlapfejű fejű préselt alátétes biztonsági csavarral
Előnyök
Kialakítása és anyag-kombinációja lehetővé teszi a minden építőanyag típusba történő alkalmazhatóságot, és ezáltal az univerzális használatot.
A speciális lamellageometriai kialakításnak köszönhetően finoman tágul az adott építőanyagban. Ezáltal elkerülhető a porózus építőanyagok törése, illetve lehetővé teszi a peremhez közeli rögzítést.
A kiváló minőségű nejlonból készült szürke dübel főtest biztosítja az erőt, míg a piros anyagrész a rugalmasságot és az optimális feszítést.
Az európai műszaki értékelés (ETA) minden építőanyag-osztályban biztonságos rögzítést garantál.
Az előszerelt biztonsági csavar tökéletesen illeszkedik a dübelbe, és ezáltal időmegtakarítást biztosít a beépítés során.
A fischer DuoXpand rögzítődübel két rögzítési mélységgel a fischer hatlapfejű biztonsági csavarral együtt nem teherhordó rendszerek többpontos rögzítésére engedélyezett betonban, falazatban és pórusbetonban. A különleges geometriának és az anyagkombinációnak köszönhetően a dübel optimálisan terpeszt az adott építőanyagban. A szortimentben 8-as és 10-es átmérők és 230 mm-ig terjedő dübelhosszúságok találhatók. A DuoXpand a hatlapfejű préselt alátétes csavarral főként fémszerkezetek betonhoz vagy falazathoz történő rögzítéséhez alkalmas.
Alkalmazások
Fa és fém homlokzati, födém- és tetőtartószerkezetek
Ablakok
Ajtók és kapuk
Gardróbszekrények
Konyhaszekrények
Gerendák
Oszlopok
TV Konzolok
Fal fedés
Fémkonzolok
Fémtartók
Kábelcsatornák
Kábeltálcák
Működése
A DuoXpand dübel átmenőszereléssel alkalmazható.
Tömör építőanyagoknál a termék kialakítása garantálja az egyenletes terheléseloszlást a rögzítési alapba.
Üreges tégláknál a dübel lamellái terpesztőerőt fejtenek ki a bordáknál, az üreges részekbe pedig fogazatszerűen illeszkedve formazárást képeznek. A dübelgeometria biztosítja az erő egyenletes eloszlását az építőanyagban, ezáltal megakadályozza a porózus részek tönkremenetelét.
Főként fémszerkezetek, betonhoz, falazathoz történő rögzítéséhez ajánlott.
Fúróátmérő: 10 mm
Min. furatmélység átmenőszerelésnél: 90 mm
Hasznos hossz 50mm-es rögzítési mélységnél:30 mm
Hasznos hossz 70mm-es rögzítési mélységnél: 10 mm
Dübel hossz: 80 mm
Behajtás TX40 / SW 13
Csomagolás Papírdoboz
Mennyiség 50 db